Open house, Minská Open a další

Pokud jste milovníky nevšedních zážitků, stejně jako já, určitě Vám nemusím představovat jeden zajímavý festival, který se jmenuje Open House. Letos v Brně probíhá už pátým rokem a představuje široké veřejnosti nejrůznější zajímavé architektonické budovy metropole.

A my jsme se do něj letos poprvé zapojili také. Návštěvníci měli možnost navštívit objekt naší žabovřeské radnice, kde jsem se jim stala na nedělní dopoledne osobní průvodkyní a druhým objektem, který byl rozhodnutím Rady městské části do projektu zařazen, byl Kulturní dům Rubín. Zde se průvodkyní nestal nikdo jiný, než naše paní ředitelka SKC Rubín. A tak návštěvníci viděli místa, kam se běžně návštěvníci nedostanou, měli možnost si popovídat s lidmi, kteří v nich tráví spoustu času a mají s nimi velkou osobní zkušenost.


A musím říct, že při pohledu z vyhlídkového balkonu radnice, který většina z nás zná jako místo, odkud dennodenně vlají vlajky - mnohé z Vás napadla otázka, bude letos street party Minská Open? Bohužel ještě ani letos nebylo možné s ohledem na rozsáhlost výstavby VMO Žabovřeská zajistit kladná stanoviska všech dotčených orgánů, zejména pak v rovině dopravně-bezpečnostní. Pevně věřím, že příští rok už naše street party Minská Open bude a bude o to hezčí, o co víc jsme si ji museli odepřít.


A co by to bylo za červnové číslo zpravodaje, nepopřát všem dětem hodně spokojenosti, štěstí a zdraví k jejich Dni dětí!


A nám všem přeji krásný a pohodový červen a dětem skvělé vysvědčení!


Lucie Pokorná,

Vaše starostka